piątek, 20 czerwca 2014

wystawa makiet kolejowych is moczy skwer

Kilka zaległych fotek z wystawy makiet kolejowych, która odwiedziliśmy w zeszły weekend. Wystawa w Nowohuckim Centrum Kultury, więc dodatkowe emocje związane z dotarciem tam, bo dla mnie jazda do Nowej Huty z Krakowa to jak wyprawa do innego miasta :-) Nie mamy tam znajomych i kompletnie się nie orientuję w topografii, do tego jestem człowiekiem, który potrafi się zgubić nawet we własnej łazience. Jeśli jeszcze weźmiecie pod uwagę, że jedna z głównych ulic jest w remoncie i w jedną stronę dało się jechać według mapy, a w drugą wyrzuciło mnie na jakieś dziwne objazdy to zrozumiecie dlaczego droga powrotna zajęła nam trzy razy dłużej niż powinna :-)
Wracając do meritum - wystawa bardzo ciekawa. Tacy pozytywni wariaci z pasją. Ogromna sala zabudowana makietą, kilka stacji, a przy każdej dróżnik z telefonem organizujący przejazd składu. Przy stacjach podesty dla dzieci by lepiej widziały. Piotrek ulokował się przy stacji Świerkowo Miasto i gapił się prawie godzinę na   przejeżdżające pociągi.
Fotki kiepskie, bo byliśmy bez taty, więc ja z Tomkiem na rękach (bo też chciał coś widzieć a co).
Po wystawie rekonesans na nowym placu zabaw otwartym w ramach akcji "smocze skwery". Plac rewelacja, pomysłowy, ładny i schludny z altankami dla rodziców. Zacieram ręce bo w tym roku podobny smoczy skwer ma powstać w Bronowicach, a to nasz teren spacerowy ( w sensie, że to najbliższa nam dzielnica Krakowa i zazwyczaj tam jeździmy).

1 komentarz: